Loading...
تاریخچه 2019-03-02T20:08:46+00:00

بنیانگذار شرکت کیفیت پردازان فرایند ( PQP ) – جناب آقای دکتر محمد خانجانی ، فارغ التحصیل رشته صنایع از دانشگاه امیرکبیر بوده که در طی سالهای 1370 تا 1375 با استفاده از نرم افزار فاکس پرو برنامه های متعددی را سفارشی سازی نموده اند که از آن جمله می توان به سیستم قیمت تمام شده برای شرکت با ماهیت EPC به نام جهاد تحقیقات صنعت اشاره نمود .

در سال 1377 هم زمان با شروع فعالیتها با شرکت DQS آلمان شرکت کیفیت پردازان خبره تاسیس و پروژه های متعددی در قالب استاندارد زنجیره تامین صنعت خودرو یا ISO/TS  به انجام رسید . تجربه ممیزی ها از جمله ممیزی با تیم کانادایی در شرکتهای گروه سایپا ( سایپا پرس ، مگاموتور و….. به رهبری جناب کریس کوک ) و اخذ تائیدیه برای 5 بار متوالی طی حدود 20 سال از گروه IATF   و هم چنین مشاوره های متعدد باعث گردید درک درستی از ابزارهای کنترل ثبات در فرایند نظیر  SPC ، MSA  پیشگیری به جای کشف به روش تحلیل ریسک FMEA و  مباحث تولید ناب ایجاد شود.

بعد از ممیزی شرکتهایی بین المللی مانند هنکل ترک و آشنایی با سیستم های کاملا یکپارچه ERP تحولی در دیدگاه بنیانگذار شرکت رخ داده  و شرکت کیفیت پردازان فرایند (PQP) در سال 1382 تاسیس میشود. عقد قرارداد با گروه TATA هند و شرکت گسترش انفورماتیک ایران از جمله فعالیتها در این خصوص است . برگزاری دوره آموزشی ERP برای سازمان بنادر و دریانوردی توسط شرکت CMC از گروه TATA از جمله این دستاوردهاست که کمک شایانی به توسعه نرم افزارهای تخلیه و بارگیری در بنادر بزرگ کشور مانند تاید واتر نمود.

در سال 1390 شرکت فناوری اطلاعات کارکنان شهرداری تهران (فنکاش) ایجاد و با رویکرد Micro payment نرم افزار معاملات سهام تحت وب توسط تیم داخلی شرکت به رهبری جناب دکتر خانجانی تولید و توسط خود شرکت سرویس دهی گردید که عایدی پایداری را برای شرکت و سهامداران هولدینگ شهریار ایجاد نمود.

رفته رفته با توسعه و تکمیل تیم های چند تخصصی در شرکت PQP پروژه های مختلفی به انجام رسید که از جمله آن می توان به اجرای پروژه تغییر در شرکت قطعات یدکی ایران (ISP) از بهمن 1395 تا خرداد 1397 اشاره نمود. در این پروژه تمرکز بر روی اجرای رویکرد تولید ناب (Lean manufacturing   ) و ثبات در فرایندها با رویکرد 6sigma بوده  تا ضمن رعایت الزامات استاندارد IATF میزان چابکی فرایندها افزایش یابد.( گزارش دستاوردهای این پروژه با کسب اجازه از کارآفرین فقید شرکت جناب مهندس آریانا  مستند  شده و آماده ارائه میباشد ).

هم اکنون تجارب دو دهه فعالیت در صنعت توسط تیم کیفیت پردازان فرایند (PQP)  و همکاری با تیم کلینیک صنعت و معدن دانشگاه امیرکبیر در 2 سال اخیر باعث شده  تیم های ارزشی ، علمی و با سابقه در کنار یکدیگر آرمان اقتصاد مقاومتی (زایش از درون و نگاه به بیرون ) را رهگیری و اجرایی نمایند.